| Tên thương hiệu: | RESKY |
| Số mẫu: | HB-12V5300mAh |
| MOQ: | 100 chiếc |
| giá bán: | có thể đàm phán |
| Chi tiết bao bì: | Hộp giấy |
| Điều khoản thanh toán: | Công Đoàn Phương Tây, T/T |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Discharge Rate | Medium Discharge Rate |
| Rated Capacity | 5000mAh/5300mAh |
| Standard Voltage | 12V |
| Electrolyte | Li(Nicomn)O2 |
| Cell | Lithium polymer battery cell |
| Normal Capacity | 5300mAh |
| Wh | 63W |
| Weight | 252g |
| Specification | 26mm × 68mm × 99mm |
| HS Code | 8507600090 |
| Supply Ability | 50,000,000 PCS/Year |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | 3S1P |
| Nominal voltage | 12V |
| Nominal capacity | 5300mAh |
| Size | 26mm × 68mm × 99mm |
| Max charge current | 0.5C |
| Charging method | Constant current 1C to 12.6V, then charge with constant voltage 8.25V till charge current less than 0.01C |
| Max discharge current | 1C |
| Discharge cut-off voltage | 8.25V (over-discharge detection voltage of PCM) |
| Operating environment | Charging: 0°C ~ 45°C; 65±20%RH Discharging: -20°C~60°C; 65±20%RH |
| Storage environment | -20°C~45°C; 65±20%RH |
| Lifespan (80% Prime Capacity) | >500 times |